Być może miałeś/miałaś doświadczenia homoseksualne, lub o tym myślałaś. Żadna z tych rzeczy nie oznacza jeszcze, że jesteś gejem czy lesbijką. Czasami takie doświadczenia są wynikiem eksperymentowania z własną seksualnością, a czasami wynikiem bycia zmuszonym do czegoś, na co się tak naprawdę nie ma ochoty.

Niektórzy ludzie jednak potrzebują pomocy, gdyż nie wiedzą co się z ich uczuciami i ciałem dzieje. Nie umieją siebie określić jako osobę homoseksualną, mimo, że mają doświadczenia i/lub fantazje seksualne związane z osobami tej samej płci. Niektóre z tych osób to osoby bi-seksualne, czyli takie, które jednakowo pociągają seksualnie i emocjonalnie osoby tej samej płci. Niektóre to osoby homoseksualne w okresie zaprzeczenia, które jest bardzo częstym mechanizmem obronnym, przed czymś co dla wielu osób w naszym społeczeństwie jest niemoralne itp. Część z osób, które zastanawiają się nad swoją orientacja seksualną to też osoby heteroseksualne, które z jakiś powodów zaczęły kwestionować swoją orientację seksualną.

Niepewność co do własnej orientacji seksualnej może przybierać różne formy np.:

-- chłopak miał już kilka dziewczyn, ale myśli w seksualny sposób o mężczyznach

-- chłopak miał homoseksualne doświadczenia z innym chłopakiem, ale nie czuje się z tym dobrze

-- dziewczyna woli towarzystwo innych dziewczyn, podczas gdy jej koleżanki wolą spędzać czas z chłopcami

-- dziewczyna zakochuje się w koleżankach, ale platonicznie;

Jeśli czujesz się sam/a w obliczu podobnych wątpliwości, nie masz z kim o nich porozmawiać, a zależy Ci na fachowości, obiektywności, życzliwości i pełnej dyskrecji zapraszam do mojego gabinetu.